DJ BASS REPRODUKKTOR XIĄDZ MAKEN I meets DIANA LEVI

Maken jest twórcą jednego z pierwszych polskich kolektywów reggae Joint Venture Sound System. Po raz pierwszy zagra seta razem z wokalistką Dianą Levi.
Rejestracja jest zamknięta
DJ BASS REPRODUKKTOR XIĄDZ MAKEN I meets DIANA LEVI

Czas i lokalizacja

04 wrz, 22:00 – 05 wrz, 02:00
Miejskie Centrum Kultury, Bydgoszcz, 85-070 Bydgoszcz, Polska

O wydarzeniu

Maken to selektor muzyki, MC i sceniczny performer, zazwyczaj wypełniający swoje obowiązki w sutannie – swoim stałym stroju roboczym.

Poza sceną jest jest dziennikarzem muzycznym i promotorem. Od 12 lat w Polskim Radio Czwórka prowadzi cotygodniowy program „Strefa Dread”. Usłyszeć go można w nagraniach Papriki Korps, francuskiego zespołu Brain Damage czy włoskiego producenta Pablo Rastera. Jest współproducentem pierwszych polskich wydawnictw nagranych na Jamajce w studio Tuff Gong – Rastasize „Day by Day” (2008) oraz Star Guard Muffin „Jamaican Trip” (2011). Razem z Activatorem są odpowiedzialni za pionierski na naszym rynku cykl kompilacji „Dub out of Poland” oraz kolekcję remixów Kapeli Ze Wsi Warszawa „Wymixowanie”.

Pod hasłem „Szkoła Tańca Ciężkiego” Maken przedstawi radykalną dubowo – reggae’ową selekcję utworów rzadko granych przez inne sound systemy.

Diana Levi pytana o to, jaką kobietą jest muzycznie, w jakie dźwięki się ubiera, w jakich muzycznych smakach i zapachach się lubuje, stwierdza, że jest artystką poszukującą. Jako wielbicielka mocnego ciężkiego basowego brzmienia i dubowych podróży, ale również jazz’owych improwizacji, w 2008 roku znalazła swoje miejsce na polskiej scenie soundsystemowej. Diana Levi nie zamyka się w ramach jednego gatunku. Poszukuje, smakuje i dogląda, uczy się, łączy i buduje.Jest autorką wszystkich swoich tekstów i kompozytorką niektórych melodii. W 2012 roku ukazała się płyta będąca wynikiem jej współpracy z uznanym berlińskim producentem Aldubb. Wcześniej wokalistka pojawiła się na jego składance „Jah Soldier Complite” oraz na płycie „Welcome to Bassland”. Diana współpracowała też z polskim producentem Jabbadub. Owoce ich pracy to utwory „Shine” i „Wielcy”, W 2008 rokuDiana Levi dołączyła do składu wyrosłego z The Rebels i Spejs Braders w Białymstoku, co zaowocowało projektem Granko. 2009 rok to spotkanie z Roots Defender Sound System. W 2011 roku współpracowała z One – Drop Music Studio w Berlinie i Rabbadabuka Riddim Band oraz zespołem Leśne Dziupła. Diana Levi przewinęła się przez mnóstwo imprez soundsystemowych. W Londynie stała się częścią Kings Hi Fi SS , podejmując współpracę z King Bracket, I-lodica, Senseless Records, Sarantis i kilkoma innymi artystami. W Atenach pracowała z Breathe Records i FleCk.

Linki:

https://www.facebook.com/Jointventuresoundsystem

https://www.facebook.com/StrefaDread

https://www.facebook.com/DianaLeviDub/

https://soundcloud.com/dianagiurow

video:

Diana Levi- Dub Right

https://www.youtube.com/watch?v=pNCwqfesRdA

Maken live set Strefa Dread, PR Czwórka

http://youtu.be/zfIo0x-mD3c

Joint Venture Sound System, live PR Czwórka

http://vimeo.com/maken/jvsslive

http://vimeo.com/maken/jvsslive2

Udostępnij to wydarzenie