DUBSKA

DUBSKA niezmiennie jak co roku na scenie Get Up Bydgoszcz!
Rejestracja jest zamknięta

Czas i lokalizacja

Sep 04, 2020, 6:45 PM – 8:15 PM
Bulwar nad Brdą (przy Estrada Stagebar), Dworcowa 51, 85-000 Bydgoszcz, Polska

O wydarzeniu

Dubska to ośmioosobowa reggae orkiestra, która powstała w 1999 roku w Bydgoszczy. W 2005 roku zespół wydał swoją pierwszą oficjalną płytę Dubska „Dubska” a w następnych latach nagrał kilkadziesiąt piosenek wydanych na kolejnych płytach i EP'kach,  zagrał kilkaset koncertów zarówno na małych klubowych scenach jak i na dużych festiwalach (Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festiwal, Afryka i inne). Poza Polską występowali także w Niemczech, Austrii, Czechach i Grecji.

Członkowie grupy zawsze podkreślali swój związek z kulturą reggae, a ich piosenki są odzwierciedleniem tego stylu życia i myślenia. Czasem jednak muzycy wybierają się w podróże po innych gatunkach. Jedną z takich podróży była współpraca z warszawskim producentem Olo Mothashipp'em. Owocem tej kolaboracji jest płyta zespołu „Ulicami”, na której usłyszeć możemy mocne wpływy współczesnej elektroniki i alternatywnego popu. Album wydany został przez Agencję Wydawniczą Polskiego Radia w maju 2016 roku , a jednym z koncertów promujących wydawnictwo był występ w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. A. Osieckiej.

W 2018 roku zespół wydał przekrojowy, dwupłytowy album „Bajki i legendy”, na który składają się utwory z lat 2001-2018. Materiał ten świetnie obrazuje muzyczną drogę zespołu, roots reggae, dub, ska czy lekki miraż z alternatywnymi dźwiękami.

Rok 2020 muzycy spędzają głównie w studiu pracując nad nowym albumem, którego zapowiedzią jest singiel “Bramy niebieskie”.

Rejestracja jest zamknięta

Udostępnij to wydarzenie

© 2020  Stowarzyszenie GET UP

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now