DUBSKA

Kończąc letnią trasę koncertową promującą najnowszy krążek wpadną na Get Up Bydgoszcz w sobotę, 4 września!
Rejestracja jest zamknięta
DUBSKA

Czas i lokalizacja

04 wrz, 20:45 – 22:00
Plac Teatralny, Bydgoszcz, 85-070 Bydgoszcz, Polska

O wydarzeniu

𝐁𝐃𝐆 𝐑𝐨𝐨𝐭𝐬 𝐑𝐨𝐜𝐤𝐞𝐫𝐬 on tour!

Kończąc letnią trasę koncertową promującą najnowszy krążek wpadną na Get Up Bydgoszcz w sobotę, ale i w niedzielę ich nie zabraknie! 

Dubska – powstali w 1999 w Bydgoszczy. „BDG Roots Rockers” to ich 8. album. W 2005 roku nagrali pierwszą płytę pt. „Dubska”, w efekcie której trafili na Przystanek Woodstock i Ostróda Reggae Festiwal. Pochodzący z niej „Raj” był letnim przebojem Radia Bis. Rok później powrócili z albumem „Avokado”, rozpoczynając trwający do dziś styl autoprodukcji we własnym Madżonga Studio. Piosenka tytułowa zauważona została przez Program III PR i zaznaczyła się wielotygodniową obecnością na liście przebojów. 2007 to występy w Polsce i Rosji z Gerbertem Moralesem, wokalistą Jah Division – pionierów reggae w Rosji. Owocem tej współpracy był wspólny album „Dubska Division”.„Jedziemy tam” to stworzony przez nich oficjalny hymn Ostróda Reggae Festival 2014. W 2015 roku nakładem Polskiego Radia ukazał się owoc współpracy z producentem Olo Mothashipp – album „Ulicami”. Poszerzał dotychczasową formułę zespołu o nowe źródła – współczesną elektronikę i alternatywny pop .Trzy lata później Dubska podsumowali swoją dotychczasową działalność dwupłytowym albumem „Bajki i legendy”. 20 lat tworzenia świętowali z fanami specjalnym koncertem z wieloma gośćmi na Ostróda Reggae Festival 2019.

Członkowie zespołu znani są również z animacji wielu działań kulturalnych w swoim mieście. Jako Stowarzyszenie Get Up od 2018 roku organizują festiwal Get Up Bydgoszcz.

Udostępnij to wydarzenie