SHASHAMANE

Choć jako zespół grają razem dopiero od kilku lat, to są już często nazywani najbardziej rootsowym polskim zespołem muzyki reggae. Podczas koncertu zaprezentują premierowo swój najnowszy album zatytułowany „Shashamane”
Rejestracja jest zamknięta
SHASHAMANE

Czas i lokalizacja

05 wrz, 17:00 – 19:00
Plac Teatralny, Bydgoszcz, 85-070 Bydgoszcz, Polska

O wydarzeniu

Zespół Shashamane powstał w 2015 roku i w swoim składzie zgromadził doświadczonych muzyków, których połączyła wspólna pasja jaką jest fascynacja jamajskimi brzmieniami, a zwłaszcza roots reggae i dub. Wśród tworzących formację znalazły się osoby współpracujące wcześniej z takimi grupami jak Bakshish, Duberman, Tabu, Lion Vibrations, Zgroza, Jahoo, Baobab, Natural Mystic, Ziggie Piggie, YO i wielu innymi, nie tylko związanymi ze środowiskiem reggae. Do tej pory Shashamane zaprezentowało się podczas takich imprez jak m.in.: Winter Reggae w Gliwicach, Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim, Rub’n’Dub Festiwal w Gliwicach, Reggae w Stodole w Kobiórze, Afryka Reggae Festiwal w Toruniu, Marleyki 2018 w Tychach, w Będzinie 2019, a także Ostróda Reggae Festiwal i Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim, Regałowisko w Bielawie, Reggae Jak Malina, a także Trzciamajka i Reggaenwalde. Zespół koncertował również na największych festiwalach reggae w Czechach i na Słowacji, czyli Cultural Reggae Vibez w Hořicach oraz Uprising Festival w Bratysławie.

W 2017 roku zespół wydał swój debiutancki krążek pt. „Origin & Culcha”, który ukazał się za sprawą Wydawnictwa Zima Records. Warto podkreślić, że w nagraniach wzięło udział małżeństwo Magdalena i Adam Milwiw-Baron z grupy The Lions, którzy wparli Shashamane instrumentami dętymi, a nad miksem i masteringiem czuwał holenderski muzyk i producent Marc Baronner, posiadający na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak Brinsley Forde (ex-Aswad) czy Addis Pablo. Na płycie znalazły się również jego wersje dubowe wybranych utworów.

W tym samym roku grupa poszerzyła skład o sekcję dętą, tak aby studyjne wersje przenieść na scenę i występy na żywo. Shashamane jest dwunastoosobową orkiestrą, która pozostaje wierna tradycji korzennych brzmień, ale nie stroni od produkcji dubowych, a ich autorami są m.in. Illegal State Of Mind, Moon Lab oraz K-Jah Sound.

Rok 2021 to rejestracja nowego albumu, praca na specjalnym singlem z udziałem wokalistki znanej z formacji Lion Vibrations, Ragana i projektu Jahga, a także produkcja teledysku do utworu pt. „Far I” promującego płytę.

Udostępnij to wydarzenie