TOTAL HIP REPLACEMENT

Total Hip Replacement to kolektyw młodych muzyków z Aarhus w Danii, których muzyka czerpie inspirację i miesza ze sobą zakurzone reggae, komputerowy dub, funky i soul.
Rejestracja jest zamknięta
TOTAL HIP REPLACEMENT

Czas i lokalizacja

05 wrz, 19:00 – 20:45
Plac Teatralny, Bydgoszcz, 85-070 Bydgoszcz, Polska

O wydarzeniu

Najstarsi członkowie zespołu grają razem od 14 roku życia, a projekt szybko rozrósł się dzięki spotkaniom z innymi muzykami w ich rodzinnym środowisku. Od samego początku główną energią i pasją, które popychały zespół do przodu były występy na żywo, co zaowocowało 250 koncertami w 10 krajach na całym świecie. Występowali od Ghany po Grenlandię, w klubach muzycznych oraz na międzynarodowych i duńskich festiwalach, takich jak Smukfest, Spot G! Festiwal czy Iceland Airwaves. W duchu Total Hip Replacement zawsze mieściła się ciekawość, a to nieustannie pchało zespół do poznawania nowych ludzi, nowej publiczności i nowych muzyków podczas podróży po Danii i po świecie.

W 2020 wydali swój drugi albumu studyjny „Bliss” na którym ta energia ciekawości została skierowana do wewnątrz, ku muzyce.

Wokalista Victor opowiada:

„Myślę, że postrzegamy siebie bardziej jako muzyczny kolektyw, który zawsze występował na żywo z wieloma różnymi muzykami z wielu miejsc i kultur. To podejście również odnaleźć na naszym nowym albumie, w którym zaangażowanych jest ponad 20 różnych muzyków. Jednocześnie proces tworzenia tego albumu był dla nas nowy, ponieważ cała nasza letnia trasa koncertowa została odwołana i dlatego nie mogliśmy robić rzeczy, które zwykle robimy. Kiedy wszystkie wydarzenia na żywo się skończyły, straciliśmy ważne źródło energii i twórczej motywacji, a to było ogromne wyzwanie.Ale pozwoliło to na zanurzenie się w procesie tworzenia, co zaowocowało ciemniejszym tonem muzyki i ogólnie bardziej dojrzałym albumem, na którym ośmielamy się robić rzeczy, na które wcześniej sięnie odważaliśmy.”

„Bliss” to nowoczesny album reggae, który łączy wiele różnych gatunków. Utwory takie jak „The Door” i „Disconnected” to mroczne, ciężkie reggae-groove, podczas gdy „Arena” i „Lose Control” tworzą przestrzeń dla bardziej popowego, elektronicznego brzmienia. Bardziej miękkie i spokojne/wyluzowane brzmienie pojawia się w dwóch inspirowanych korzeniami utworach reggae „Lost in Thought” i „Special”. Tę różnorodność stylów i pejzaży dźwiękowych podkreślają także dwaj gościnni wokaliści – Faye Houston (Resonators, UK) i Johannes Nørrelykke (Vincent Van Go Go, DK), którzy pojawiają się w utworach „Mother” i „What Do You Say”.

Album został nagrany z Dennisem Ahlgrenem (Tina Dico, BliGlad) i dzięki dużemu składowi gości ma zróżnicowane i przyszłościowe brzmienie, z odniesieniami do jazzu, afrobeatu, soului popu. Te różne ekspresje łączy wszechobecna sekcja dęta i melancholijne tematy tekstów.

Victoro lirycznym uniwersum albumu:

„Piosenki na „Bliss” to refleksja nad społeczeństwem, zwątpieniem, strachem, nadzieją. Coś w rodzaju migawek tego, jak to jest być dzisiaj młodym człowiekiem w Danii. Tematy dotyczą na ogół drobnych momentów, które mogą stać się ważne dla jednostki, ale także dla rozwoju i reprodukcji większego systemu. To dwuznaczność i kontrast, który mamy nadzieję wyrazić tytułem „Błogość”. Bliss jest jak tragiczna fasada zasłaniająca rzeczywistość, ale jest także doniosłym doświadczeniem prawdziwego szczęścia, w którym wszystko nagle nabiera sensu. Jest to coś, do czego wszyscy dążymy i coś, do czego wszyscy musimy się odnieść, na dobre lub na złe”.

To będzie pierwszy występ Total Hip Replacement w Polsce.

Linki:

https://www.totalhipreplacement.dk

https://www.facebook.com/TotalHipReplacementDK

https://www.instagram.com/total_hip_replacement/

Video:

Lose Control

https://youtu.be/qLUiD8oFZgY

Arena

https://youtu.be/F7nUL4Wnlk4

Lost in Thought

https://youtu.be/DQZAqajMuTk

Come Along

https://youtu.be/4jdo--UuZD4

1000 Colours (Live Session)

https://youtu.be/a8a8gMV0bkk

Udostępnij to wydarzenie