top of page

Druga edycja GET UP! Bydgoszcz za nami!

Gwiazdą dwudniowego kołysania w rytm reggae był bydgoski zespół Dubska, który dał nietypowy, jubileuszowy koncert na bulwarach nad Brdą.


fot. Dariusz Gackowski

Bydgoscy miłośnicy muzyki reggae spotkali się na dwudniowym święcie tej muzyki w Bydgoszczy. Druga edycja Reggae Get Up Bydgoszcz rozpoczęła się w piątek. Wydarzenia odbywały się na trzech scenach: barce Lemara, bulwarach przy Brdzie i w klubie Estrada. W piątek na barce Lemara zagrali m.in. Tata Kres x Jarza, Jula czy I-Steppa. Jednak to, co najciekawsze, działo się w sobotę. To właśnie wtedy koncerty odbywały się na scenie głównej festiwalu, czyli na bulwarach przy Brdzie, zaraz przy klubie Estrada. Na początek o godz. 18 wystąpił Jemiayka z Torunia. Po nich na scenie pojawi się Damian Syjofam & D’Roots Brothers.Get Up Bydgoszcz i 20 lat Dubska


Chwilę po godz. 20 swój jubileuszowy koncert rozpoczęła Dubska. Sobotni występ bydgoskiego zespołu pod wieloma względami był wyjątkowy. Na scenie pojawili się muzycy, którzy przez 20 lat działalności kapeli grali w Dubska. Pojawili się m.in. „Mucha”, „Odkurzacz”, „Tomala” czy „Melon”, czyli Wojtek Jachna. – Ten zespół ma 20 lat, to niesamowite, jak długo się znamy i jak wiele przez ten czas się zmieniło – mówił ze sceny Dymitr Czabański, wokalista grupy. Oprócz tego na scenie pojawił się najbardziej znany bydgoski raper – Bisz. Razem z Dubska stworzył na scenie improwizowany utwór.
68 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Komentarze


bottom of page